2021-02-22 10:05  -  redakcja

Drugi sparing i druga wygrana

Kolejne spotkanie kontrolne zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny. W sobotnie popołudnie pokonaliśmy 4:3 (4:1) ekipę Beskidu Gilowice.

Po pierwszej połowie, która toczyła się przy zdecydowanej dominacji Jałowca, w drugiej bramki strzelali już tylko rywale.

W pierwszej części gry starcie a-klasowych drużyn toczyło się  pod dyktando graczy Jałowca, którzy swoją przewagę w pierwszej części gry zdołali udokumentować czterema trafieniami, choć sytuacji aby wynik był okazalszy w tej części gry nie brakowało.

Można powiedzieć, że na drugą część spotkania wyszła bardzo odmieniona jedenastka Jałowca. Liczba 21 zawodników obecnych na sparingu pozwoliła trenerowi na taki ruch. W drugich 45 minutach na boisku zaprezentowali się głównie młodzi gracze Jałowca, którzy mogli sprawdzić się na tle starszych i bardziej doświadczonych rywali z Gilowic.

Ta część meczu była już bardziej wyrównana. Niestety błędów w obronie nie ustrzegli się stryszawianie. Co prawda, okazje na pokonanie bramkarza była po obu stronach, jednak do bramki trafiali tylko zawodnicy Beskidu.

- Sparing z Beskidem Gilowice w mojej ocenie był przeciętny w naszym wykonaniu. W poprzednich sparingach pokazywaliśmy więcej jakości. Na plus można zaliczyć grę do przodu kreowanie sytuacji chociaż i tam można doszukać się zbyt dużej nerwowości i brak dokładności w ostatnim podaniu. Na pewno musimy dużo pracować nad organizacją naszej gry w defensywie. Kolejny sparing w którym tracimy kilka bramek które wynikają z naszego złego ustawienia i złej organizacji gry. Było widać w tym sparingu które aspekty można doskonalić, a które aspekty trzeba znacznie poprawić - ocenił trener Bartosz Sala.

Kolejny mecz kontrolny  w najbliższą sobotę. W Lachowicach zmierzymy się z drużyną Grom Grzechynia. Początek tego meczu o godzinie 18.00.

Jałowiec Stryszawa – Beskid Gilowice 4:3 (4:1)

Bramki:  Janeczek (12' 40'),  Sala (14'),  Starowicz (22')

Jałowiec: K.Pająk - Bachul, Harańczyk, Habowski, R. Głuszek, Starowicz, Janeczek, Świerkosz, Brytan, Kwak, Sala oraz Janik, Biela, Okrzesik, Iciek, Steczek, Pindel, Pietrusa, Spyrka, M.Głuszek, Testowany,