2021-03-15 18:39  -  redakcja

Udana inauguracja piłkarskiej wiosny

Bardzo udanie wiosenne rozgrywki A-klasy "KEEZA" zainaugurowali zawodnicy ze Stryszawy, którzy w wyjazdowym spotkaniu w Leńczach po dwóch trafieniach grającego trenera Bartosza Sali oraz dwóch Patryka Brytana pokonali miejscowy LKS  4:1 (3:1)

Mecz nie zaczął się po myśli stryszawian. W 10 minucie po płaskim uderzeniu po ziemi z linii szesnastki na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Marcin Broźda.

Po straconym golu w w naszej drużynie widać było małą konsternację, jednak ten stan nie trwał długo. Zawodnicy Jałowca szybko zabrali się do odrabiania strat.

Najpierw w 20 minucie po jednym z dośrodkowań półwolejem z dystansu huknął Paweł Steczek, bramkarz zdołał odbić piłkę , jednak przy dobitce z bliska Bartosza Sali był już bezradny.

W 27 minucie grający trener Jałowca pomknął prawą stroną, a następnie zagrał świetną piłkę przed pole karne do dobrze ustawionego Patryka Brytana, ten technicznym strzałem tuż przy lewym słupku wyprowadził stryszawian na prowadzenie.

Wynik pierwszej części gry w 33 minucie ustalił Bartosz Sala, który celnym strzałem głową wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego Dawida Janeczka.

Już na samym początku w drugiej połowy hattricka mógł skompletować Sala, jednak w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy przestrzelił obok słupka.

Kilka minut później na listę strzelców w tym spotkaniu mógł wpisać się Paweł Steczek, jednak i on mając przed sobą tylko bramkarza drużyny z Leńcz nie zdołał umieścić piłki w siatce.

W końcówce meczu śmielej zaatakowali miejscowi. Nie dało im to jednak żadnego efektu bramkowego, a na domiar złego w 83 minucie po kolejnym technicznym i mierzonym uderzeniu z lewej strony pola karnego czwartą bramkę dla Jałowca, a drugą w tym meczu zdobył Patryk Brytan.

Dzięki zdobytym trzem punktom nasza drużyna awansowała w ligowej tabeli na czwartą pozycję.

LKS Leńcze – Jałowiec Stryszawa 1:4 (1:3)

Gole: Broźda 10'  -  Sala 20', 33',  Brytan 27', 83'

Skład Jałowca: A.Pająk - Polak, Harańczyk, Habowski, Iciek (85' Biela) - Starowicz, Janeczek (75' Kwak), Sala (87' Bargiel), Świerkosz (65' Pietrusa), Steczek (80' Bania) - Brytan