Historia


Ludowy Klub Sportowy "Jałowiec" Stryszawa powstał w roku 1970. Jednak po kilku letniej działalności został rozwiązany. W 1990 roku za sprawą urzędującego wówczas wójta gminy pana Jana Burego klub reaktywowano, a on sam został pierwszym prezesem klub.

Następnie jego rolę przejął Jan Kłapyta, pod wodzą, którego LKS "Jałowiec" wywalczył pierwszy awans do rozgrywek B klasy. Kolejnym prezesem Klubu został pan Mieczysław Bania, jednak jego przygoda z klubem trwała zaledwie rok.

W 2005 roku prezesem został Jerzy Steczek, który tę funkcję pełnił do śmierci. To właśnie pod jego wodzą klub zaczął święcić swoje największe sukcesy, pnąc się coraz wyżej po szczeblach ligowych rozgrywek. W lipcu 2015 roku nowym prezesem został Kazimierz Kłapyta.

Bazą klubu jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stryszawie. W jego skład wchodzi pełno wymiarowe boisko oraz bieżnia do skoku w dal. W roku 2008 wybudowano trybuny ze 190 miejscami siedzącymi. Łącznie stadion w Stryszawie może pomieścić około 1500 osób.

Od 2010 roku zarząd oraz zawodnicy klubu, mają do dyspozycji w pełni wyposażony budynek klubowy.
W obecnym sezonie Klub na różnych szczeblach rozgrywek reprezentują cztery sekcje: seniorzy, juniorzy, trampkarze oraz żaki. Łącznie klub liczy 78 zawodników.


SUKCESY:

W sezonie 2012/2013 klub triumfował w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Wadowicach. Pokonując w spotkaniu finałowym, po serii rzutów karnych trzecioligowy "Beskid" Andrychów (przyp. red. - 3:4).

Awansując tym samym do dalszej fazy rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Małopolski Zachodniej, gdzie drużyna Jałowca w drodze losowania otrzymała wolny los i bezpośrednio awansowała do spotkania finałowego.

W finale Pucharu Polski - Małopolski Zachodniej piłkarze ze Stryszawy okazali się lepsi od trzecioligowej Janiny Libiąż. Zwyciężając w konkursie rzutów karnych 7:6 (po 90 minutach 1:1). Tym samym odnosząc kolejny historyczny sukces i awansując do kolejnej fazy rozgrywek Pucharu Polski, w której również po serii rzutów karnych wyeliminowali drużynę Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska (5:4). 

3 lipca 2013 roku na stadionie KS Borek w Krakowie drużyna ze Stryszawy wystąpiła, jako jedna z nie wielu drużyn z Podokręgu Piłki Nożnej w Wadowicach w małopolskim finale rozgrywek Pucharu Polski, gdzie rywalem była drużyna KS Tymbark. Pomimo porażki (3:0) piłkarze Jałowca mogą być z siebie dumni, gdyż samym występem w tak prestiżowym spotkaniu finałowym zapisali kolejną wspaniałą kartę w historii klubu.

Sezon 2013/2014 -zespół Jałowca wywalczył historyczny awans do IV Ligi.


Składki

Moja Płatność

Spotkania

Tabela

Seniorzy

Sezon: 2022/2023

A-klasa "SUSKA"

Terminarz

Seniorzy

Kolejka: 23

Huragan Skawica  0 : Dąb Sidzina
KS Bystra  7 : BCS Zawoja
Żuraw Krzeszów  2 : Spartak Skawce
LKS Leńcze  1 : Korona Skawinki
Strzelec Budzów  0 : Halniak Maków Podhalański
Więcej na Łączy Nas Piłka

LikeBox

Statystyki

Statystyki są odświeżane co godzinę.

Liczba odwiedzin dzisiaj: 0

Liczba odwiedzin łącznie: 144300

Statystyki Szczegółowe

Kalendarium

2023-06-10
sobota, 19:28

L

Jałowiec Stryszawa : Żarek Barwałd Górny
2023-06-27
wtorek

Jakub Wągiel
2023-06-27
wtorek

Olaf Ponikiewski
2023-07-09
niedziela

Łukasz Sitarz